Více obrázků

Espresso Catler ES 8012 + doprava ZDARMA

Doprava zdarma
EAN: 8590669086870
Kód: CES8012
17 990,00 Kč

Dostupnost: Vyřazeno

Popis:

Promyšlený design s důrazem na velmi snadnou obsluhu bez složitého čištění a dostatečný výkon pro náročné domácí i profesionální použití jsou hlavními znaky espressa Catler ES 8012.

Popis produktu Espresso Catler ES 8012 + doprava ZDARMA

Espresso Catler ES 8012 + doprava ZDARMA


Promyšlený design s důrazem na velmi snadnou obsluhu bez složitého čištění a dostatečný výkon pro náročné domácí i profesionální použití jsou hlavními znaky espressa Catler ES 8012.

Kvalitní komponenty ze slitiny ušlechtilých kovů a nerezové oceli a pečlivé zpracování pak zaručují dlouhou životnost. Integrovaný mlýnek na kávu s kovovými mlecími kameny je pak zárukou té nejčerstvější kávy. Kapacita zásobníku na kávová zrna je 200g (až na 25 šálků kávy). Přístroj je vybaven funkcí krátkého předspaření Triple-Prime a funkcí "Programovatelné dávkování vody" - lze využít přednastavené nebo vlastní nastavení množství vody, případně manuální dávkování vody.

Speciální topný systém „Thermoblock“ v kombinaci s 15barovým čerpadlem navrženým a vyrobeným v Italii a funkcí předspaření vždy zajistí dokonalou extrakci kávy. Ukazatel tlaku v držáku filtru můžete využít jako pomůcku při přípravě kvalitního espressa. Ukazatel zobrazuje tlak, kterým je voda hnána skrz mletou kávu, která je napěchována v držáku filtru.
 
S espressem Catler ES 8012 jsou dodávány dva filtry se zdokonaleným dvojitým dnem pro 1 nebo 2 šálky espressa jako součást příslušenství. Tyto filtry byly speciálně navrženy tak, aby zpomalovaly průtok vody během procesu extrakce. Vaše espresso je pak extrahováno při optimálním tlaku a bude se vyznačovat hustou krémovou pěnou na povrchu. Součástí výbavy jsou také filtry s jednoduchým dnem.

 

Příprava espressa

Káva

Používate-li mletou kávu k přípravě espressa, pak ji skladujte ve vzduchotěsně uzavřené nádobě na chladném, suchém místě nejdéle však jeden týden, protože potom se ztrácí její aroma. Nejlepší chuti a vůně dosáhnete s kávou namletou těsně před přípravou. Zrnkovou kávu skladujte ve vzduchotěsné uzavřené nádobě na chladném a suchém místě a to nejdéle jeden měsíc. Mletou ani zrnkovou kávu nikdy neuchovávejte v chladničce ani v mrazničce.

Proud vody

Dbejte na to, aby voda při spařování kávy proudila filtrem správnou rychlostí. Je-li proud vody pomalý, pak bude káva vytékat příliš dlouho. Výsledkem bude tmavé a hořké espresso s nevzhlednou pěnou nejednotné barvy na povrchu. Je-li proud vody příliš rychlý, pak káva vytéká pouze krátce a nestačí získat správnou chuť a aroma, espresso bude vodnaté s malým množstvím řídké pěny na povrchu. Proud vody lze upravit použitím většího nebo menšího tlaku při pěchování kávy ve filtru a také hrubším nebo jemnějším namletím kávových zrn.

Mletí kávy

Kupujete-li mletou kávu, pak jedině tu, ktrerá je určená přímo pro přístroje na přípravu espressa/cappuccina. Pokud si melete zrnkovou kávu sami, měla by být jemná, ale ne příliš, nebo dokonce práškovitá. Namletí kávy ovlivňuje rychlost, jakou voda protéká filtrem, a tím také výslednou chuť a vzhled připraveného espressa.

Pěchování kávy

Po odměření mleté kávy do fi ltru je třeba kávu upěchovat (stlačit) plochou stranou odměrky. Kávu byste měli upěchovat dost silně.Bude-li káva upěchována málo, proteče jí voda příliš rychle a káva se nestačí dostatečně vylouhovat. Bude-li však upěchována příliš, bude voda protékat dlouho a káva bude vytékat déle, než je třeba.

Parametry produktu Espresso Catler ES 8012 + doprava ZDARMA

Nastavení teploty 96 °C
Prodloužená záruka 36 měsíců
Příkon 1 300 W
Rozměry 33,7 x 31 x 36,9 cm
Zásobník na vodu na 2 l