Více obrázků

Lis na ovoce Xlever Citrus Press

EAN: 4716284318293
Kód: oXLCP
2 590,00 Kč

Dostupnost: Do týdne

Popis:

Ruční citrusovač X Lever

Odstartujte den vitamínovou bombou v podobě čerstvě vylisovaného pomerančového džusu nabitého antioxidanty a vyžeňte volné radikály z těla. Nový ruční lis na citrusy X Lever je ukázkou...

Popis produktu lis na ovoce Xlever Citrus Press

Ruční citrusovač X Lever

Odstartujte den vitamínovou bombou v podobě čerstvě vylisovaného pomerančového džusu nabitého antioxidanty a vyžeňte volné radikály z těla. Nový ruční lis na citrusy X Lever je ukázkou promyšleného spojení špičkového designu a patentované mechaniky. Nádherné provedení tohoto citrusovače v kombinaci chromu a nerezu působí téměř magicky a příprava šťávy je skutečným požitkem. 

Silný pákový efekt zaručuje vysokou výtěžnost v této kategorii a boční rukojeť současně stabilizuje odšťavňovač v průběhu lisování. 

Dalším skvělým prvkem je pružinový systém, který bez námahy vrací pákovou rukojeť do původní polohy. Lesknoucí se nádoba na vylisovaný fresh pevně stojí v základně lisu a lisovací kužel se sítkem spočívá přímo na jejím vrcholu. 

Vylisovaná šťáva nepřichází do kontaktu s jiným než nerezovým povrchem, který je neutrální, vysoce hygienický a snadno se čistí. X Lever je velmi sofistikovaný a účinný odšťavňovač citrusových plodů a navíc svou krásou pozvedne úroveň každé kuchyně či baru. A je to také skvělý a moderní dárek!

Dietní a zdravotní význam citrusových plodů

  • Šťáva z citrusových plodů snižuje riziko rozvoje anémie - vitamín C, který je obsažen v citrusech zvyšuje vstřebávání železa z živočišných zdrojů (železo vázané v hemu) na dvoj- až čtyřnásobek.
  • Šťáva z citrusových plodů zvyšuje hladinu citrátu v moči a působí preventivně proti vzniku ledvinových kamenů.
  • Citrusové plody mají četné zdravotní přínosy. Představují dobrý zdroj dostupných sacharidů, obsahují významné množství dietní vlákniny a jsou vynikajícím zdrojem vitamínů a minerálů. Konzumace citrusů je výhodná u lidí, kteří jsou vysoce ohroženi nedostatečnou dietou a také může být přínosná pro ty, kteří se rádi přejídají a trpí obezitou, dále také u chronických onemocněních se vztahem k výživě jako jsou například cukrovka a srdeční onemocnění. Citrusy jsou například ideální složkou diety s nízkým obsahem tuků nebo sodíku.
  • Šťáva z čerstvě vymačkaných pomerančů zabrání zvýšení oxidovaných částic LDL (zlý cholesterol) dokonce i u jedinců s jídelníčkem s vysokým podílem tuků.
  • Zvýšený příjem potravy bohaté na obsah kyseliny listové, jako jsou například pomeranče nebo pomerančová šťávy, vede ke zvýšení hladiny kyseliny listové v plazmě a naopak snižuje hladiny homocysteinu. Snižuje tedy riziko kardiovaskulárního onemocnění.

HUBNUTÍ s ovocnými šťávami

Čerstvé ovoce obsahuje hodně vlákniny, která podporuje činnost střev. Proto odborníci radí koznumaci čerstvého ovoce. S ovocnými štávami jsou výživné látkky z ovoce trávicím ústrojí zpracovány ještě rychleji. Získáte důležité vitaminy i minerální látky. Nejlépe uděláte, když si šťávy připravíte sami doma. Při nákupu šťáv dbejte na to, aby neobsahovaly aromatické látky, barviva nebo rafinovaný cukr.

Mandarinková šťáva

Mandarinky jsou malé citrusové plody, které se snadno loupou. Světle oranžová šťáva není tak výrazná jako pomerančová a je lépe stravitelná.

Nejlepší na: vutamín B1 (thiamin), který rozkládá uhlovodany a pomáhá při přeměně na energii. Zvláště vhodné jsou pro kuřáky a ženy užívající hormonální antikoncepci, protože právě tito lidé často trpí nedostatkem vitamínu B1.
Kalorie: 35kcal/100g

Náš tip:

Nejlepší na: snídani


Citrus speciál

využijte obzvláště silných očistných účinků kyseliny citronové k vypuzení nečistot z těla.


Přísady

1 citron

2 limety

3 pomeranče


Postup

Ovoce oloupejte a rozdělte na dílky. Ponechte co nejvíce jadérek. Odšťavněte a šťávy smíchejte ve sklenici.


 
Detox, detoxikace

Parametry produktu lis na ovoce Xlever Citrus Press

Barva stříbrná - chrom
Hmotnost 4 kg
Prodloužená záruka 24 měsíců
Rozměry 20,6 x 14,5 x 56,5 cm
Způsob odšťavňování ruční lis