Více obrázků

Sušička na ovoce Sedona s časovačem - 9 táců černá (SD-P9000) + dárek ZDARMA

Doprava zdarma
EAN: 0009375703639
Kód: ssd
12 890,00 Kč

Dostupnost: Vyřazeno

Popis:

Sušička Sedona je vybavena digitálním měřičem teploty, který zajistí kvalitní usušení potraviny. Pokud je při sušení zachována stálá teplota, dochází k zachování živin a vitamínů.

Popis produktu sušička na ovoce Sedona s časovačem - 9 táců černá (SD-P9000) + dárek ZDARMA

Sušička Sedona je vybavena digitálním měřičem teploty, který zajistí kvalitní usušení potraviny. Pokud je při sušení zachována stálá teplota, dochází k zachování živin a vitamínů.

Rozdíl mezi běžnými sušičkami potravin a sušičkou Sedona spočívá v horizontálním proudění vzduchu místo svislého. Horizontální proudění vzduchu (zezadu dopředu) zajišťuje rovnoměrné sušení a možnost výroby ovocných koláčků, zeleninových tyčinek apod. Sušička Sedona je samozřejmě vhodná na sušení ovoce, zeleniny, bylin apod.

Velkou předností sušičky Sedona jsou skleněné dvířka, které umožňují sledování procesu sušení, bez toho abyste otevřeli sušičku a došlo ke snížení teploty.
 

Provoz sušičky Sedona

Spuštění sušičky Sedona
Nejdříve si zvolíte požadovanou teplotu sušení v rozmezí 30° - 68° C a následně čas sušení. Součástí sušičky je tlačítko  °F/°C, které umožňuje používat režim Celsius x Fahrenheit. Při prvotním nastavení je sušička Sedona nastavena na stupně Celsia.

Doba sušení
Nastavenou  teplotu uvidíte na displey TEMP a na displey TIMER uvidíte dobu sušení. Při procesu sušení je zobrazován čas zbývající do konce procesu.


Sušička Sedona je vybavena dvěma sekcemi sušení:
1. sekce - sušení probíhá v celé sušičce; 
2. sekce- sušení probíhá jen v dolní nebo horní části. Dochází tak k úspoře energie. 


Sekci sušení zvolíte pomocí tlačítka TRAY (tác). Např. Pokud si zvolíte sušení v jedné polovině, dojde k vypnutí druhého ventilátoru a  topné spirály.

U sušičky Sedona lez nastavit denní nebo noční provoz a to pomocí tlačítka MODE. Při nočním rezimu dojde k omezení hluku ventilátoru a proudění vzduchu. Je to způsobeno pomalejším otáčením ventilátoru, čímž dochází ke spomalení procesu sušení.


Balení obsahuje:

1 základní jednotku
9 plastových otevřených táců
1 plastový uzavřený tác
9 plastových síťek
1 odnímatelný přívodní kabel

 

Raw sušení

Optimální teplota pro zachování enzymů je v rozmezí 45°C - 48°C.

Pro úsporu času se doporučuje nastavit na první dvě až tři hodiny nejvyšší teplota (určená pro danou surovinu) a následně snížit teplotu na méně než 118°F = 47,778°C.
Během prvních dvou až tří hodin, kdy je teplota nastavena na nejvyšší teplotu, dochází k ochlazování vzduchu v důsledku vysoké vlhkosti, která se vypařuje ze surovin, teplota tudíž nepřesáhne 118°F = 47,778°C.
Po dvou až třech hodinách snižte teplotu na 118°F = 47,778°C.

Pokud nemáte možnost snížit teplotu po dvou až třech hodinách, doporučujeme nastavit teplotu už od začátku sušení  v rozmezí 105°F - 118°F = 40,5°C – 47,778°C (čím nižší teplota, tím delší čas sušení).

Doporučené nejvyšší teploty v případě nastavení nejvyšší teploty na 2-3 hodiny:

  • Ovoce 145°F = 57°C
  • Zelenina 125°F = 52°C
  • Ořechy 145°F = 57°C

Prohlídka 360°

Parametry produktu sušička na ovoce Sedona s časovačem - 9 táců černá (SD-P9000) + dárek ZDARMA

Dárek Set Lamart
Hmotnost 10,6 kg
Napětí 230 V
Nastavitelný termostat 30°C - 68°C
Plocha tácu 33 x 38,9 cm
Příkon 600 W
Rozměry (š x h x v): 43 x 51 x 35,5 cm
Sušící plocha 1,155 m2
Záruka 2 roky