Nejlepší sušička ovoce, zeleniny, hub a bylinek

Sušení je bezkonkurenční způsob uchování potravy rostlinného druhu na dlouhou dobu. Pro tenhle způsob úpravy surovin je na našem trhu velký výběr sušiček. V sušeném ovoci jsou zachovány všechny důležité složky, čehož se klasickým uskladněním nedosáhne. Žádný sebelepší sklep nedokáže uchovat vaši sklizeň beze ztrát a zhoršení kvality výpěstků. Uložené potraviny rostlinného původu rychle podléhají zkáze. Víc odnesete do kontejneru, než spotřebujete. Navíc pro sušené potraviny potřebujete minimální prostor na uskladnění a odpadne vám stálá návštěva sklepa. Stačí jen kvalitní dózy na potraviny, které jednak pěkně vypadají na polici a také pojmou velké množství rostlinných produktů.

Při vaření každá hospodyňka ocení, když má nachystanou zeleninu na polévku předem. A co teprve taková bramborová nebo houbová polévka ze sušené zeleniny s přídavkem sušených hub a bylinek? A ta neodolatelná vůně při vaření… Než se vám uvaří polévka, můžete si pochutnávat na sušeném ovoci, které určitě ocení i zbytek vaší rodiny. Nejlepšího výsledku sušení ovoce, zeleniny, hub dosáhnete v sušičce Yden CI IR D5. Tahle sušička působí na potraviny infračerveným zářením, stejným jako sluneční záření. Potraviny si zachovávají svoji chuť a konzistenci, vitamíny a minerální látky. Sušička má dva stupně ovládání, manuální a automatický. Ovládání je velmi jednoduché, zvládne ho každý. Sušička je vyrobena z kvalitních materiálů, sušicí tácy jsou nerezové.

Druhou nejlepší sušičkou na našem trhu je sušička Sedona Combo. Má velmi účinné větrání, takže se ovoce kvalitně zpracuje. Její madlo je z nerezu a průhlednými skleněnými dvířky uvidíte, jak postup sušení pokračuje. Dále je vybavena digitálním termostatem, na kterém si nastavíte teplotu vzduchu. Další výbavou je až 9 táců pro vaše zdravé pochoutky. Vyzkoušet můžete také Excalibur.