Více obrázků

Sušička ovoce L'Equip Filter Pro + dárek ZDARMA

Doprava zdarma
EAN: 0636702306227
Kód: sLfp
6 399,00 Kč

Dostupnost: Vyřazeno

Popis:

Sušení ovoce, hub a zeleniny patří mezi nejstarší způsoby jejich konzervace. Nejenže se jedná o proceduru velmi jednoduchou, ale také zdravou. Při sušení jQuery(".product-options select").selectbox(); jQuery('.product-options .sbSelector').each(function(){ if(!jQuery(this).find('span.text').length){ jQuery(this).wrapInner('').append('').find('span:last').wrapInner(''); } });

Popis produktu sušička ovoce L'Equip Filter Pro + dárek ZDARMA

Sušení ovoce, hub a zeleniny patří mezi nejstarší způsoby jejich konzervace. Nejenže se jedná o proceduru velmi jednoduchou, ale také zdravou. Při sušení se nepoužívají žádné konzervační látky, barviva, ani cukr, a tak lze například sušené ovoce mlsat, i pokud hubneme a chceme si udržet štíhlou linii. V ovoci, zelenině a houbách přitom zůstává i po usušení většina vitamínů, minerálů a vlákniny, pro které tyto potraviny sbíráme a konzumujeme.


Sušička ovoce FilterPro je vyrobena z bezpečného a stabilního plastu ABS. Sušička je BPA Free.

Nová sušička ovoce  L´Equip FilterPro je technologicky nejdokonalejší ze všech sušiček řady L´Equip. Nový model nabízí elektronické řízení sušení potravin použitím čistého, filtrovaného vzduchu.

Vzduch v domácnosti obsahuje mnoho znečisťujících látek.  V každé sušičce vlivem ventilátoru dochází k proudění vzduchu obsahující tyto škodlivé látky a ty ve vyšším počtu ulpí na sušených potravinách. Tvůrci sušičky ovoce L´Equip FilterPro jako první přišli s myšlenkou přivádět vzduch do sušičky přes filtr, který zachytí všechny znečištěné látky ještě před tím než vzduch přijde do styku s potravinou. Jednoduchý omyvatelný filtr je umístěný v základně sušičky.
 

Sušička ovoce  L'Equip Filter Pro můžete zakoupit také v našem slovenském eshopu.


Jak nejlépe sušit

Další předností, kterou jiné tácové sušičky ovoce nemají, je unikátně navržený přetlakový systém Filterpro, který recirkuluje část ohřátého vzduchu ve středovém sloupci pro dosažení tlaku a rovnoměrné distribuce vzduchu v celé sestavě táců. Díky tomu se snižuje rozdíl teplot mezi horními a dolními patry a sušení probíhá rovnoměrně ve všech úrovních. Není tedy třeba přesunovat během sušení jednotlivé tácy shora dolů a snižuje se také celková spotřeba elektrické energie, takže v porovnání s jinými sušičkami má sušička ovoce L'Equip nižší provozní náklady. Dobře čitelný digitální displej umožnuje přesné nastavení teploty a doby sušení (teplota je u sušičky uvedena sice ve stupních Fahrenheita, ale pomocí převodní tabulky, která je součástí českého návodu, není problém zjistit teplotu ve stupních Celsia). Pokud potřebujete zvýšit kapacitu sušičky, stačí pouze doplnit více táců až do maximálního počtu 20 ks.

Sušička na ovoce L´Equip Filter Pro je vybavena:

  • 6 tácy (2 vyšší - vhodné na sušení celých plodů a 4 nižší tácy), které jsou opatřeny vkládacími síťkami. Síťky zabraňují tomu, aby malé kousky ovoce a zeleniny propadly otvory sušících táců,
  • 2 vkládací tácy na sušení tekutých surovin,
  • a 4 misky na výrobu jogurtu.


Producent L´Equip patří k ekologicky orientovaným výrobcům a je partnerem asociace Arbor Day. Za každý zakoupený výrobek L´Equip je vysazen strom v rámci programu zalesnění pro budoucnost.

Sušička ovoce L´Equip FilterPro je ideální pro milovníky syrové stravy. Sušení je vynikajícím a šetrným způsobem, jak uchovat výživnou hodnotu potravin a bylin a jak koncentrovat a zvýraznit jejich chuť a vůni. Připravte si v této sušičce vlastní sušené banánové lupínky, sušené mango nebo sušené plátky masa (vegetariáni prominou) a uvidíte, jaký je rozdíl mezi vlastními pochoutkami a výrobky koupenými v obchodě. Tuto sušičku nemusíte používat pouze k sušení ovoce, zeleniny, bylinek, masa apod., ale také i k výrobě jogurtu.
 

Raw sušení

Optimální teplota pro zachování enzymů je v rozmezí 45°C - 48°C.

Pro úsporu času se doporučuje nastavit na první dvě až tři hodiny nejvyšší teplota (určená pro danou surovinu) a následně snížit teplotu na méně než 118°F = 47,778°C.
Během prvních dvou až tří hodin, kdy je teplota nastavena na nejvyšší teplotu, dochází k ochlazování vzduchu v důsledku vysoké vlhkosti, která se vypařuje ze surovin, teplota tudíž nepřesáhne 118°F = 47,778°C.
Po dvou až třech hodinách snižte teplotu na 118°F = 47,778°C.

Pokud nemáte možnost snížit teplotu po dvou až třech hodinách, doporučujeme nastavit teplotu už od začátku sušení  v rozmezí 105°F - 118°F = 40,5°C – 47,778°C (čím nižší teplota, tím delší čas sušení).

Doporučené nejvyšší teploty v případě nastavení nejvyšší teploty na 2-3 hodiny:

  • Ovoce 145°F = 57°C
  • Zelenina 125°F = 52°C
  • Ořechy 145°F = 57°C

 

Lahodné ovocné plátky a rolády
Postup přípravy: 
Vámi zvolené ovoce rozmixujte, přidejte oříšky a jakékoliv další suroviny, vše důkladně rozmixujte. Připravenou hmotu vylijte na speciální fólii, kterou lze ke každé sušičce dokoupit. Usušenou ovocnou placku můžete skladovat na speciální fólii, na pečícím papíru anebo ve sklenici. Z ovocné placky lze udělat i roláda, kterou můžete naplnit tvarohem, šlehačkou, ovocem apod. Placky, které jsou se semínky anebo s ořechy je lepší nakrájet na proužky, neboť nejdou dobře srolovat.
Vynikajícím produktem ze sušičky je usušený jogurt, který ztuhne do placky s karamelovou příchutí. Usušený jogurt můžete konzumovat s medem, skořicí, ovocnou dření, vanilkou, hnědým cukrem apod.
 

Základní jogurt z čerstvého mléka

• 4 šálky čerstvého mléka (můžete použít studené mléko připravené ze sušeného mléka
předchozí den)
• půl šálku sušeného mléka
• 2 polévkové lžíce startovacího jogurtu (neochuceného)
Zahřejte mléko na 82 °C. Teplotu měřte teploměrem. Ochlaďte na 37 °C. Vmíchejte sušené mléko. V malém hrníčku důkladně rozmíchejte startovací jogurt s trochou teplého mléka. Směs přidejte do zbývajícího teplého mléka. Dobře promíchejte. Nalijte do jogurtových kelímků. Kelímky postavte na jeden z hlubších táců sušičky. Nastavte teplotu na 43 °C a čas na tři až čtyři hodiny. Jakmile směs ztuhne, ihned ji ochlaďte. V chladničce vydrží asi týden.

Sušička ovoce, zeleniny a hub se vyplatí

 

Video: Test sušičky ovoce L´Equip Filter Pro
 

Parametry produktu sušička ovoce L'Equip Filter Pro + dárek ZDARMA

Barva bíla s šedou
Dárek Set Lamart;Kniha - Česká raw food
Materiál BPA Free
Nastavitelný termostat 35°C - 70°C
Plocha tácu 15,2 x 27 cm
Prodloužená záruka 72 měsíců
Příkon 400 W
Rozměry 43,2 x 30,5 x 30,7 cm
Sušící plocha 0,246 m2