Sušíme "kusy" ovoce

Snahu uchovat si výbornou chuť letního ovoce i v zimě může někomu znepříjemňovat fakt, že sušení ovoce v klasické teplovzdušné sušičce může být časově i finančně poměrně náročnou záležitostí. Představujeme si nekonečné krájení ovoce na kostičky či tenké plátky a následné opakované otáčení sušících táců a možná i přerovnávání samotného ovoce. Takto sice sušení vypadat může, ale pouze v případě, že jste ještě neslyšeli o infračervené sušičce Yden CI IRD5. S ní je totiž sušení přesně takové, jak si přejeme – rychlé, efektivní a bezstarostné.

Image 0

Sušička Yden využívá nové technologie sušení pomocí infračerveného záření NIR, které působí na ovoce a zeleninu stejně jako hřejivá infračervená část spektra slunečních paprsků. (Pro své vynikající termální účinky se NIR infračervené vlny velmi hojně a s úspěchem využívají ve zdravotnictví a při léčení.) Tuto přirozenou a tělu prospěšnou tepelnou energii známe všichni z vlastní zkušenosti. Stačí kdykoli v létě či v zimě nastavit tvář slunci a hřejivý pocit mají na svědomí právě infra vlny.

Na rozdíl od slunce, které však k teplým infračerveným paprskům přidává velmi agresivní ultrafialové vlny, které při běžném sušení na slunci ničí velkou část vitamínů, enzymů a způsobuje blednutí barev, ztrátu chuti a celkovou degradaci potravin, sušička Yden disponuje pouze prospěšným infra zářením, které naopak umožní uchovat naprosté maximum původních vlastností potravin. 

Největší výhodou infračerveného sušení je především rychlost. Suroviny jsou podle laboratorních měření i zkušeností spokojených zákazníků oproti klasickému teplovzdušnému sušení usušené podle typu surovin rychleji až o třetinu či dokonce o polovinu času! A to už je výrazná úspora. Navíc se výborně hodí pro suroviny s měkkou konzistencí, jako jsou například banány či meruňky, které se běžným způsobem suší špatně.

Testy srovnání běžné sušičky s infračervenou sušičkou Yden

Důležitým měřítkem je i zbytková vlhkost. Čím vyšší je, tím spíše hrozí, že se sušené potraviny brzy zkazí či zplesniví a ztratí tak svou výbornou chuť i hodnotu. Jak ukazují grafy, zbytková vlhkost je u infračervené sušičky Yden CI IRD5 v průměru o polovinu nižší než u běžné sušičky a u některých potravin a hub je to dokonce téměř až o 80 %!

Image 1

Jak dokazují výsledky uvedené v grafu, infračervená sučika Yden tu běžnou dokázala předčít v mnoha parametrech. Potraviny sušené infra vlnami obsahují dvakrát, ale v některých případech až šestkrát více významných živin.

Vyhněte se vlhosti v nasušených surovinách díky infrasušičce Yden

Důležitým měřítkem je i zbytková vlhkost. Čím vyšší je, tím spíše hrozí, že se sušené potraviny brzy zkazí či zplesniví a ztratí tak svou výbornou chuť i hodnotu. Jak ukazují grafy, zbytková vlhkost je u infračervené sušičky Yden CI IRD5 v průměru o polovinu nižší než u běžné sušičky a u některých potravin a hub je to dokonce téměř až o 80 %!

Image 2

Nová technologie možná může znít poněkud komplikovaně, ale jinak vás nic složitého opravdu nečeká. Ovládání sušičky je velmi jednoduché, což potvrzují i spokojení uživatelé, a to díky automatickému chodu i vlhkostnímu čidlu. To sleduje zbytkovou vlhkost potravin v sušičce a na základě toho vyhodnotí optimální teplotu i ideální délku sušení. V praxi to znamená především to, že sušičku jednoduše naplníte, zapnete a už se o nic nemusíte starat! Bez nutnosti každou chvíli kontrolovat stav surovin tak získáte čas na jiné činnosti nebo příjemný odpočinek.

Praktické sušící tácy

Prakticky řešené jsou i sušící tácy. Nenechte se odradit tím, že jich je pouze pět, neboť díky své hloubce pojmou surovin opravdu dost - prakticky stejné množství jako klasické teplovzdušné sušičky s 9ti či 10ti tácy, na které se však suroviny musí krájet velmi na tenké plátky. Mezi jednotlivými tácy infrasušičky je dostatečná mezera, takže větší kusy ovoce či zeleniny, které Yden umožňuje sušit, nebudou o tác nad sebou drhnout. Do infra sušičky tak naplníte stejné či dokonce větší množství (hmotnost) potravin a výrazně zkrátíte čas potřebný na jejich krájení! Nebojte se také tácy skutečně naplnit, sušička zvládne vše perfektně a rovnoměrně nasušit, i pokud jsou suroviny kladeny blízko sebe! Nemusíte nic přerovnávat ani otáčet, což oceňují uživatelé především.

Image 3

Jak je vidět, infračervená sušička Yden má hodně co nabídnout. Na závěr si pro Vás ale necháváme ještě jednu nenápadnou, ale velmi příjemnou výhodu – krásnou vůni, která se bude celým vaším domovem během sušení ovoce linout a vytvoří tak útulnou domácí atmosféru.