Banánové lupínky, sušené mango a ananas díky sušičce potravin

Rádi si vychutnáváte své oblíbené ovoce po celý rok? Využijte sušení a dopřejte si jakékoliv ovoce i mimo jeho sezónu! Naše sušičky vám umožní připravit si banánové plátky, sušené mango, ananas a mnoho dalšího.

Banánové lupínky se staly nezbytnou součástí našeho pohoštění. Banán je velmi lehce stravitelné ovoce a dokonce je hypoalergenní. Obsahuje velké množství draslíku, hořčíku, vápníku, železa, fosforu a zinku. Tyto minerály jsou prospěšné našemu fyzickému i psychickému zdraví. Přestože banány není možné sušit na slunci, protože příliš rychle kvasí, v sušičce je usušíte snadno a připravíte z nich vynikající banánové lupínky. Tento proces trvá zhruba 8 hodin a předtím je nutné je pouze ošetřit namočením v citronové šťávě. Tím vznikne výborná a zdravá pochoutka. 

Sušené mango má také spoustu pozitivních účinků na naše tělo – posiluje imunitu, čistí a omlazuje, pomáhá při zrakové únavě a šerosleposti, přináší do kůže a vlasů barvu, působí preventivně proti infekcím a nemocem z nachlazení, uklidňuje nervy, dodává sílu ve stresových situacích. Tyto účinky má díky neobvykle vysokému obsahu tří antioxidantů – vitaminu C, vitaminu E a beta karotenu. Ty jsou nezbytné pro náš imunitní systém a vykonávají roli důležitého strážce zdraví buněk, chrání je totiž před volnými radikály a degenerativními procesy. Mango také obsahuje řadu vitaminů skupiny B a spoustu minerálů, jako je hořčík, zinek, měď, mangan a draslík. Neobsahuje naopak skoro žádný tuk a sodík. 

Sušený ananas je ideální pochoutka pro každého, kdo chce shodit pár nadbytečných kil a jíst přitom dál plnohodnotné jídlo. Pomůže také lidem, kteří mají potíže s močovou soustavou a jako dobrý zdroj vitamínu C je také vhodný sušit jej jako prevence v chladnějších ročních obdobích.